HastaBlog
   
 
kategori
Ayın Yazısı (6 yazi var )
Duyuru (5 yazi var )
Güncel (324 yazi var )
Kabataş Anıları (5 yazi var )
Kabataştan (5 yazi var )
Oradaydık... (5 yazi var )
Spor (14 yazi var )
Yazilar (20 yazi var )
İZER AĞABEY ardından... (1 yazi var )
Şakalar... (0 yazi var )
Şiirler (9 yazi var )

top10
Duygu'dan Yemek...
Babadan Kabataşlı...
Sadrettin Alpan Ağabey'imiz...
PİLAV a ViRA ViRA...
Dostlar Kahvesi'nde Kahvaltı
Oyumu Kime Vereceğim
"Ben Demokrat Değilim"
Kadın Değerini Bilmiyor
Bravo SABAH
70'li Yıllar

linkler
ATATÜRK GÜNLÜĞÜ-ATATURK TODAY
KABATAŞ ERKEK LİSESİ EĞİTİM VAKFI
Kabataşlılar Derneği
Sanverim...
Semih Seyyid Şiirler
T.C.Cumhurbaşkanlığı
TDK-Sözlük
Tüketiciler Birliği
İst.Em.Md.-Mobese


Bir Nabi Anısı

 "...İhtiyar delikanlı 57 mezunu Kabataşlı ağabeylerimle. Organizatörümüz 56 mezunu Eray ERDOĞAN VE en az benim Kadar mikrofonu seven Ulvi Şöhretoğlu ağabeyimiz Önce direk sevgili Ahmet Taner Kışlalı’ yı ziyaret edeceğimizi ertesi gün ise Ata’mızın huzuruna çıkacağımızı söylemişti....."

   26 Nisan gecesi bir Fenerbahçeli olarak kupadan elenmenin  derin üzüntüsünü yaşayarak uyudum. Gece saat 02.00 yi gösterdiğinde garip bir heyecanla uyandım. Oysaki dört buçuk saat sonra çalacaktı kurduğumuz saat. Yola çıkacaktık.

 İhtiyar delikanlı 57 mezunu Kabataşlı ağabeylerimle. Organizatörümüz 56 mezunu Eray ERDOĞAN VE en az benim Kadar mikrofonu seven Ulvi Şöhretoğlu ağabeyimiz Önce direk sevgili Ahmet Taner Kışlalı’ yı ziyaret edeceğimizi ertesi gün ise Ata’mızın huzuruna çıkacağımızı söylemişti. İlkini geçen  yıl 56 mezunları ile yaptığımız bu anlamlı ziyaretin keyfini bildiğimdendi belkide kaçan uykumun nedeni. Her ne kadar kupadan elenmenin üzüntüsüne bağlasalarda nedenini ben biliyordum.

  Hareket ettik 27 nisan sabahı Mecidiyeköy’den. Derken Bostancı ver elini Ankara. Sabah uyku mahmurluğu yorgunluk ve uykusuzluk hiç biri engel olamadı otobüsün mikrofonun elime almağa. Kaldı ki dönene kadar.Genç56 ve 57li ağabey-arkadaşlarım değerli eşleri yanında lisemizden 4 öğrenci ve ikide çok değerli öğretmenimiz,ayrıca Kabataşlılar derneğini temsilen  , Ercan Hanoğlu ağabeyim ve eşlerimiz ve de küçük  Batuhan Kemal Cücük vardı. Yol boyunca fıkralar şarkılar anılar anlatıldı Ramazan’ın otobüsünde. Molalar yemekler derken 14.30 da 57 mezunu Ahmet Taner Kışlalı’nın kabrindeydi arkadaşları.  Kışlalı’nın değerli eşi Nilüfer Hnm ve kızı 9 yaşındaki Nilhan ‘da yanıbaşındaydı arkadaşlarının. 1 dakikalık saygı duruşundan sonra konuşmalar yapıldı. Sıra eşine geldiğinde < ne olur üzülmeyin bakın kızım Nilhan’ da artık üzülmüyor ve biliyor ki önceden 1 olan ağabeyi,amcası babası şu an yüzlerce. Çok daha güçlüyüm  ve de mutluyum sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır bizlerin ayakta kalma sebebisiniz> dediğinde kimse gözyaşlarını tutamıyordu. Kabir’ den ayrıldık ve bir başka arkadaşları genç yaşta vefat eden Temo ‘yu (Temoçin Oğuz) ziyaret ettik.

  Akşam saatlerinde Ankara Kabataşlılar Derneğini ziyaret ettik. Bizler için hazırladıkları kokteylin ardından kaleye çıkıldı. Son derece neşeli geçen geceyi 57 mezunu arkadaşlarım kendilerine özgü şarkıları BİZDEN ÖNCE GİDENLERE SELAM OLSUN ERENLER’İ  okudular ve gelenekleri gereği  ayağa kalkarak şarkılarını sonlandırdılar.

 Ertesi gün 10.30 da Ata’nın Huzurunday’dı Kabataşlılar. Ruhi Özcan’ın kabre çelenk koymasının ardından deftere  şunları yazdı arkadaşları adına Tuna Saraçoğlu.

 Sevgili Atatürkü’müz

Sen hayata gözlerini yumduğunda bizler yeni doğmuştuk. Işığını yansıtan öğretmenler elinde yetiştik. Sonra dağıldık yurdun dört bir yanına. Feyiz aldığımız bu okulun adı Kabataş Erkek Lisesi idi. İşaret ettiğin yönün yılmaz ve ödün vermez takipçisi olan,kimi de seni görme bahtiyarlığına ermiş öğretmenlerimiz bizlere erdemlerini anlatmışlar,ilkelerini benimsetmişlerdi. Bugün 50.yılını idrak eden mezunlar olarak İçimizde sana karşı hep yaşayacak olan sevgimizle saygımızla geldik huzuruna. İlkelerini ve emanet ettiğin Cumhuriyeti yaşatmaya ant içmek için.28.04 2007 Kabataş lisesi 50.yıl 57 mezunları adına tuna saraçoğlu.

Oradan Beypazarı’na geçildi ve  emekli valimiz .Doğan Ünlüsoy karşıladı bizleri. Yine Kabataşlı Hüsnü Bayramoğlu ağabeyimizin keyifli mekanlarında geçirdiğimiz neşeli dakikalardan sonra İstanbul’a geldik. İhtiyar delikanlı arkadaşlarım kardeşlerim ve değerli öğretmenlerimle geçirdiğim 3 koca güzel günün sonucunda ne kupa acısı kalmıştı ne üzüntüsü. Keşke her Kabataşlıya nasip olsa böyle anlamlı etkinlikler.

    Sevgilerimle Nabi Cücük 1982


yorumlar


Bu yazıya yorum yapılmamış.

Kategori: Kabataş Anıları Yazılma: 21.01.2008 | Okunma: 2180 | Yorumlanma: 0

galeri.son6
Kabataşlılar 29.Nisan Çağlayan'dayız...    Bay BAŞKAN , 1 KAYIP ve Bizler...  İPEK ve İDİL...
İpek rejimde , Afiyet olsun İdil'e....  Yemek sonuna doğru.....  Ufaklık ANIL ve kankası yakışıklı ANDAÇ  
yönetim paneli